Odpowiedź: Negacja strumienia wejścia
Odpowiedź: Zabezpieczenie dla pliku Save
Można by tym sposobem:
system("attrib +h +s plik.txt");
Plik wtedy zostanie ukryty i nawet jeśli mamy włączoną widoczność ukrytych elementów to go nie zobaczymy. Niestety można nadal wejść do niego znając jego nazwę.
Odpowiedź: Ubuntu 16.04 problem z monitorem
Poustawiałem parametry i zastosowałem apply.Potem znalazłem opcję "save settings".Domyślnie konfiguracja powinna się znaleźć w /etc/X11 jako xorg.conf.
Ale jest problem,jako "zwykły użytkownik" nie zapiszesz tego pliku w /etc/X11.
Ten plik zapisuję w katalogu domowym,a później z konsoli przez sudo mc kopiuję ten plik w właściwe miejsce czyli do /etc/X11/xorg.conf :)Tak,zgadzam się na nadpisanie istniejącego pliku.
Może zawiłe ale skuteczne.
Pozdrawia "użyszkodnik debiana"
Odpowiedź: Segment TCP, co to jest?
ponieważ używasz terminów warstwa i jeszcze transportowa to widac, że głębiej zajmujesz się sieciami; zatem literki u góry oznaczają kolejne bity w poszczególnych słowach; pierwsze słowo: port nadawcy i port odbiorcy mają po 16 bitów co znaczy, że to słowo jest 32 bitowe tak jak w protokole IP; tyle na początek; na koniec radziłbym Ci odwiedzic forum ccie.pl; znajdziesz tam masę postów i odpowiedzi dotyczących wszelkich aspektów sieciowych - między innymi o TCP (wierz mi warto); siedzą tan na prawdę eksperci; radziłbym także zainwestowac w książkę Odoma (2 cegły) do CCIA ; zapytaj na tym forum pewnie znajdzie się ktoś kto za przystępną cenę odsprzeda Tobie.
pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź: Dodanie 2 tablic do siebie z różnych obiektów
- Proszę pisz w jednym języku (Polski / Angielski), najlepiej po angielsku, choć ważniejsza jest tutaj przyjęta konwencja w projekcie (profesjonalnie używa się Angielskiego).
- Tworzysz obiekt klasy Zbior, który posiada tyle elementów ile oba obiekty razem. Kopiujesz elementy z pierwszego, a potem drugiego zbioru. Najlepiej użyj Arrays.copy, zamiast własnej pętli (zadziała szybciej).
Jak nie wiesz jak ten kod ma wygląda mogę ci napisać, ale lepiej będzie jak zastosujesz się do tych wskazówek w punkcie drugim i samemu go napiszesz. Ja podałem ci algorytm, teraz trzeba go zaimplementować ;)
Do dzieła!
Masz jakieś pytania, prosisz o wskazówki / ostatecznie gotowy kod ? Pisz w komentarzach!
Odpowiedź: Jakie elementy wykonywać w PS
Odpowiedź: Pole ładowania się elementu
$( document ).on( "click", "#przycisk", function() { // tutaj użyj setInterval }
Zadanie z Pracowni Systemów Proszę o POMOC
Analiza organizacji pracy szkoły na potrzeby projektu systemu informatycznego
jesteś pracownikiem firmy tworzącej systemy informatyczne na zlecenie. Twoim zadaniem jest dokonanie analizy organizacji pracy szkoły ponadgimnazjalnej pod kątem wykorzystania w niej systemu informatycznego.
Dyrektor szkoły chciałby, żeby w przyszłości system informatyczny przede wszystkim wspomagał funkcję edukacyjną szkoły i przejął ewidencję procesu kształcenia. Głównym obszarem jego działania jest edukacja ucznia od momentu przyjęcia do szkoły po otrzymanie świadectwa jej ukończenia. Przeanalizuj organizację procesu kształcenia w szkole i obieg informacji o uczniu, opisując następujące zagadnienia:
- jakie obiekty (encje) należy wyszczególnić w środowisku szkoły, które mogą być wzorcem dla poszczególnych modułów systemu informatycznego (np. sekretariat);
- scharakteryzuj relacje między poszczególnymi obiektami według wzoru:
Nazwa obiektu: Sekretariat ;
Opis funkcji (co robi) : wprowadza dane uczniów, wystawia zaświadczenia i wydaje legitymacje itp.
Odpowiedź: Elementy kompilacji
Błąd leksykalny
Zastosowanie jednostki leksykalnej która nie istnieje.
int a = 5 # 3;
Błąd składniowy
Zastosowanie prawidłowej jednostki leksykalnej w zły sposób
int x = (45 - 4) / 2);
Błąd semantyczny
Odwołanie do zmiennej / obiektu, lub wywołanie funkcji / metody która nie została zadeklarowana, lub jest niedostępna w danym scopie.
int main() { i = 5; }
error: 'i' was not declared in this scope
Błędy logiczne
Nie powodują przerwania kompilacji. Są to literówki np. pomylenie operatorów. Skutkują błędnym działaniem programu.
Odpowiedź: WORDPRESS. plugin zliczający komentarze z wyświetlonego pliku
Odpowiedź: Jak otworzyc i zapisac dane do plku w innym folderze? C++
Odpowiedź: connect.php polaczenie z baza danych
chcialem sprawdzic poprawnosc dzialania na serwerze profesjonalnym i lipa , jakies sugestie pomysły >???
Nic nam to nie mówi.
Przynajmniej podałeś linka do strony (błędny, ale można zgadnąć prawidłowy) i jak rozumiem chodzi o pokazujący się
Error: 2005
Chwila w Google wystarczy, aby ustalić, że jest to błąd spowodowany podaniem błędnego prawdopodobnie hosta bazy danych, sprawdź jaki powinien być (ewentualnie możesz sprawdzić inne dane).
A tak zupełnie przy okazji:
na hoscie czy tez serwerze PRV.pl
na serwerze profesjonalnym
No raczej nie nazywałbym tego "profesjonalnym" serwerem.
Odpowiedź: Hamburger menu - linki w pojawiającym się menu nie są klikalne
To jest link do fajnej stronki, która w prosty sposób i bardzo dobrze wyjaśniony opisuje różne kwestie dotyczące pisania kodu menu i nav-baru i myślę, że może Ci pomóc. ;)
Odpowiedź: Python możliwości i biblioteki.
Po za Django, czyli webem ten język jest wykorzystywany bardzo mocno, a raczej przede wszystkim w obliczeniach naukowych i przy BigData. Ogólnie jest świetnym językiem do wszystkiego i jak najbardziej warto się w nim rozwijać i na pewno nie umrze za najbliższe 10 lat, a wręcz przeciwnie.
Odpowiedź: Zadanie struktury, struktura przekazana przez wskaźnik
Troszkę źle to zrozumiałeś. Tworzysz instancje typu TStudent o nazwie imie, nazwisko itp. Robisz to zbędnie gdyż jedna takowa instancja zawiera zdefiniowane przez Ciebie pola na imię, nazwisko i średnią.
Polecam obejrzeć dokładnie kurs M. Zelenta na temat obiektówki.
Odpowiedź: Zadanie w HTML
Halo, a czemu by nie zrobić tego w JavaScripcie?
window.open
?
Odpowiedź: Program, który znajduje liczbę najbliżej średniej z podanych liczb.
EDIT: W czasie szukania wartości najbliższej średniej zapisz miejsce w tablicy gdzie ono wystąpiło. Później nie będziesz musiał przeczesywać tablic kolejny raz. Cały kod:
#include <iostream> #include <cmath> #include <cstdlib> #include <conio.h> using namespace std; int main() { int ile=0; float liczby[5],liczbyprim[5],srednia,suma,m; while(true) { for (int i=0;i<5;i++) { cout <<"Podaj "<<i+1<<" liczbe:"<<endl; cin >>liczby[i]; } for (int i=0;i<5;i++) { suma+=liczby[i]; ile++; } srednia=suma/ile; cout<<endl<<"srednia to: "<<srednia<<endl; for (int i=0;i<5;i++) liczbyprim[i]=fabs(liczby[i]-srednia); m=liczbyprim[0]; int it=0; for (int i=1;i<5;i++) if (liczbyprim[i]<m) { m=liczbyprim[i]; it=i; } cout<<"Liczba najblizsza sredniej to "<<liczby[it]; getch(); system("cls"); } return 0; }
Jako, że zarezerwowałeś pamięć tablic jako typ float zmieniłem funkcję abs na fabs (która zwraca liczby zmiennoprzecinkowe).
Odpowiedź: studia dla zółtodzioba?
I na pewno nie jesteś jedyną osobą na roku, która jest w takiej sytuacji, więc może też warto zebrać jakąś grupę i wspólnie się rozwijać. Powodzenia.
Odpowiedź: Formatowanie wyświetlania zawartości tabeli w MySQL - konsola
Spróbój tych sposobów:
1.
SELECT * FROM sometable\G
Wyświetli wiersze vertykalnie.
2.
mysql> nopager PAGER setto stdout mysql> pager cut -c -150 <-[liczba kolumn twojej tabeli] PAGER setto'cut -c -150' mysql>select*from db;
Odpowiedź: Kurs PHP odcinek 2 49 minuta
Książkowy przykład SQL injection – polecam poczytać o prepared statements.
Co do problemu: jest różnica między login i $login.